МЛАДИТЕ ГИТАРИСТИ ОД ШКОЛАТА ЗА ГИТАРА НА МЕНТОРОТ КОСТАДИН ДИНЕВ ОДРЖАА ВТОР КОНЦЕРТ

Вчера, во Народниот театар- Гевгелија, Школата за гитара го одржа својот втор концерт. Триесеттината млади ученици, идни гитаристи, пред гевгелиската публика се претставија со инструменталки од домашни и странски нумери,како оние на Нирвана, Битлси, Ганс енд Роузис, Зијан, кои ги подготвија по петмесечното вежбањЕ под менторство на нивниот наставник, Костадин Динев. По првиот концерт во рамките на „Гевгелиско културно лето “ минатата година, Школатa за гитара која работи при ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија, уште еднаш успешно ги презентираше својата работа и талентот на младите од Гевгелија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *