КИНЕСКАТА НОВА 2023 ГОДИНА Е ВО ЗНАКОТ НА ЗАЈАКОТ. ЌЕ БИДЕ УСПЕШНА ЗА ОНИЕ КОИ ЌЕ СЕ ФОКУСИРААТ НА СЕМЕЈСТВОТО

WEB Телевизија во живо

Кинеската Нова година започнува на 22 јануари 2023 година и трае до 9 февруари 2024 година – таа е во знакот на зајакот.
Зајакот е четвртиот знак во кинескиот хороскоп.
Тој е симбол на плодноста, така што годината на зајакот е добро прифатена за оние кои сакаат да забременат, да започнат нови деловни потфати или дури и да ја променат кариерата. Тоа би можело да им се исплати на сите оние кои се подготвени да ризикуваат – и емотивно и финансиски.
Годината на зајакот ќе биде успешна за сите оние кои се фокусираат на семејството и грижата за своите најблиски

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *