ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ “

WEB Телевизија во живо

КРВТА ДА ГО ЧЕКА БОЛНИОТ, А НЕ БОЛНИОТ ДА ЧЕКА КРВ”
 
Црвениот крст на Општина Гевгелија ја организира првата граѓанска крводарителска акција во новата 2023 година. Акцијата ќе се одржи на ден 24.01.2023 (вторник) во периодот од 10 до 16 часот во просториите на Народниот театар – Гевгелија.
Сите заинтересирани крводарители да се јават на 077 750 120 за да го најават своето учество.
Црвениот крст Гевгелија апелира на граѓаните да ја покажат својата хуманост, затоа што, дарувањето крв претставува гест на хуманост и сосема е безбедно.
Вашата капка крв, велат од Црвениот крст, може да спаси нечиј живот, затоа ДАРУВАЈТЕ крв!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *