ГЕВГЕЛИЧАНИ СО НОВОГОДИШЕН ДОЧЕК И НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД

Многумина граѓани на Општина Гевгелија синоќа решија Новата година да ја дочекаат на Градскиот плоштад.
 
И покрај студеникавото време, срцата на присутните беа затоплени со музичката програма на DJ Milan, Христијан Митровски, Крџев со бенд, Филип Хаџикојчев со бенд, Оливера Станковска и „Лајв бенд“.
 
Дополнителен придонес за пријатната новогодишната атмосфера имаше и специјалниот огномет.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *