ДОДЕКА ГО ЧЕКАМЕ СНЕГОТ ВО ГЕВГЕЛИЈА, ЕВЕ КАКО БЕШЕ ВРЕМЕТО ПРЕД ЧЕТИРИ ГОДИНИ!

Сеуште во Гевгелија чекаме да падне првиот снег , иако на Кожуф и Смрдлива вода веќе го има, но дали ќе го дочекаме и во градот останува да видиме во текот на наредните денови.
 
Инаку најстудено изутрина беше на Попова Шапка каде во седум часот се измерени минус шест степени и има снежна покривка од 83 сантиметри, додека четири степени се измерени во Гевгелија и Дојран.
 
Времето денеска ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од снег, а во некои од пониските места од дожд и снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.
 
Во текот на следните денови се очекува да продолжат врнежите од дожд и снег на повисоките места и планините.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *