ДА И ПОМОГНЕМЕ НА НАШАТА СОГРАЃАНКА ЕЛИЗАБЕТА ГУЦЕВА ДА ЈА ПОБЕДИ БОЛЕСТА

Елизабета Гуцева има 34 години а веќе шеста година, со многу подеми и падови се бори со подмолната болест, рак на дојка. Сега, болеста е во таков стадиум што на Елизабета и беше потребно лекување во странство. 

Веќе три месеци се лекува на приватна клиника а третманот нејзиното семејство не може со сопствени средства да го покрива.
 
Затоа, потребно е и овој пат да ја покажеме нашата хуманост и да и помогнеме на Елизабета да успее во лекувањето, за да ја добие оваа најтешка битка во својот живот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *