ЗАВРШЕНА Е ДОИЗГРАДБАТА НА ПАТОТ ДО УМА

WEB Телевизија во живо

Завршена е доизградбата на патот до Ума, во должина од 800 метри, напиша на својот Фејсбук профил, градоначалникот на Општина Гевгелија, Андон Сарамандов
Со целосната изградба на патот, напиша тој, се подобруваат сообраќајните врски со оваа населба, која има значајни потенцијали за развој на руралниот туризам. Југоисточниот плански регион учествуваше со средства од Бирото за регионален развој во износ од 5.277.183 денари, додека Општина Гевгелија обезбеди сопствено учество од 1.474.777 денари.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *