ВО СЕЌАВАЊЕ НА ГОЦЕ АРНАУДОВ – ТАКОВ ПЕЈАЧ САМО ЕДНАШ МАЈКА РАЃА

Пред 11 години, на 6-ти декември 2011 година, на 52-годишна возраст почина Гоце Арнаудов.
Гоце Арнаудов ги добиваше секогаш најголемиот број на гласови од публиката на речиси сите фестивали на кои ќе се појавеше.
Неговите песни се пееа, се пеат и ќе се пеат иако веќе единаесет години не е меѓу нас. И денес не поминува семејна веселба, крштевска, слава, свадба, роденден, а да не се запее некоја песна од богатиот репертоар на Гоце Арнаудов.
Секогаш беше расположен за веселба, а неговата енергија и ден денес недостасува. „Таков пеач само еднаш мајка раѓа“, велат старите.
May be an image of 3 people and people standing

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *