ВЕТЕРАНИТЕ НА КК „КОЖУВ“ ВО ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА

Во салата „26 Април“ во Гевгелија синоќа се случи убав спортски настан. Кошаркарскиот клуб Кожув организираше хуманитарен натпревар меѓу две генерации на ветерани на гевгеличани.
 
Повозрасните беа предводени од капитенот Ѓоко Андреев, а настапија и Дуев, Струпар, Венци Гавровски… додека кај оние помладите на теренот се појавија Драган Лазаревски, Димитар Јаневски, Благој Јаневски…
 
На овој натпревар настапи и актуелниот градоначалник на Општина Гевгелија, Андон Сарамандов.
„ Уште еднаш докажавме дека Гевгелија е спортски град но пред се дека е хуман град.. Она што треба сите да ги радува е што одигравме одличен меч преполн со возбудувања, а публиката создаде одлична атмосфера во салата. Сите приходи од оваа средба ќе бидат донирани во хуманитарни цели“, информираа од КК Кожув.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *