УТРЕ, ПЕТОК, 2 ДЕКЕМВРИ, ФИЛМОТ „КАЈМАК“ ПОВТОРНО ПРЕД ГЕВГЕЛИЧАНИ

WEB Телевизија во живо

Поради големиот интерес кој владееше за премиерата на најновото остварување на Милчо Манчевски, „Кајмак“, Домот на културата –„Македонија“ во петок, на 2 декември, организира уште една проекција на овој, по многу што предизвикувачки филм на нашиот најтрофеен режисер. Проекцијата е закажана за 19 часот, а билетот е 150 денари.
 
Само за десет денa од прикажувањето, филмот „Кајмак“ го видоа 13.000 гледачи низ цела Македонија. „Кајмак“ наскоро почнува да се прикажува и во странство. Во преговори се повеќе земји, а засега се потврдени: Грција, Данска, Хрватска, Кипар, Србија, Тајван и САД.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *