УАПСЕН НАСИЛНИКОТ КОЈ СО НОЖ НАПАДНА ГЕВГЕЛИЧАНЕЦ ВО НЕГОВИОТ ДОМ

На улица „Таља Бикова” во Гевгелија, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија го лишиле од слобода А.Ѓ.(36) од Гевгелија. 

Тој се сомничи дека на 12.12.2022 со остар предмет го нападнал Н.Н.(68) од Гевгелија во неговиот дом. Со судска наредба бил извршен претрес во домот на А.Ѓ. и биле пронајдени траги и предмети поврзани со кривичното дело,“ велат од МВР.
 
Осомничениот е задржан во полициската станица во Гевгелија, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *