СРЕДНОШКОЛЦИТЕ ПОВТОРНО ОДУШЕВИЈА СО ПАРОДИЈАТА „ТВОЕТО ЛИЦЕ КАКО ДА МИ ЗВУЧИ ПОЗНАТО„

WEB Телевизија во живо

И оваа година, во Народниот театар во Гевгелија се одржа Забавно-музичкото шоу ,,Твоето лице како да ми звучи познато” – ,,Ние сме вашето лице”. Честитки и аплаузи заслужија сите, учениците од СОУ „Јосиф Јосифовски“, членови на Драмската група , Титанија”, двата музички бенда Nebula и Undisclosed, како и режисерката , професорката Жаклина Атанасова и музичкиот „продуцент“, професорот Илија Атанасов.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *