РЕАЛИЗИРАНА УШТЕ ЕДНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА, СОБРАНИ 50 КРВНИ ЕДИНИЦИ

WEB Телевизија во живо

Црвениот крст Гевгелија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина на ден 30.11.2022 (среда) во просториите на Народниот театар во Гевгелија, успешно реализираше граѓанска крводарителска акција.
Во периодот од 10 до 16ч. вкупно крв даруваа вкупно 50 крводарители.
Од Црвениот крст се благодарни на ваквиот одзив од хуманите гевгеличани кои даруваа крв, а воедно ги охрабруваат и останатите граѓани да даруваат крв и да дадат свој придонес во хуманиот чин за спас на нечиј живот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *