ПРЕМИЕРА НА „ПРЕТПРЕМИЕРА“ НА НАЈМЛАДИТЕ АКТЕРИ ОД ДЕТСКОТО ДРАМСКО СТУДИО

Утре (28 декември, 2022 година), во Народниот театар- Гевгелија, со почеток во 19:00 часот, најмалата возрасна група од Детското драмско студио при ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија премиерно ќе ја изведe претставата „Претпремиера“.
– Претставата е спој од една Дедомразовска едночинка, стихотворби од „Зајче без опавче“, детски забавни едночинки и познати песнички, во која малите актери ќе ве поведат на незаборавно патување низ детските среќни денови, вели Катиџа Џишева Дупарова, режисер на претставата и раководител на Детското драмско студио, која со нетрпение очекува нејзините ученици да го презентираат сработеното во пресрет на Новата година.
Влезот е слободен.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *