ПО ШЕСТИ ПАТ ОДРЖАН ХУМАНИТАРНИОТ БАЗАР „СВЕТИ НИКОЛА ДАРУВА, СВЕТИ НИКОЛА ПОДАРУВА“

WEB Телевизија во живо

Здружението „Православна жена“ од Гевгелија и оваа, 2022-ра година ја продолжи традицијата со организирање на Хуманитарниот добротворен Базар Свети Никола дарува, Свети Никола подарува.


Базарот се одржа во дворот на црквата „Свети Кирил и Методиј“ – Гевгелија, а собраните средства од продажба на изработените предмети и посни јадења, ќе бидат искористени за фрескоживописот во крстилницата и во самата Црква „Свети Кирил и Методиј“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *