НАМАЛЕН БРОЈОТ НА ПОЖАРИ ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ВО 2022 ГОДИНА

WEB Телевизија во живо

Командирот на ТППЕ Гевгелија, Игор Ризов за Тв Нова 12 изјави дека, во годината што изминува, 2022, до денес се евидентирани вкупно 140 пожари, што е за 51 пожар помалку од 2021 година, кога се случиле 191 пожари. Од нив, 37 пожари биле на објекти, на отворен простор се евидентирани 71 пожар, на сообраќајни средства имало 11, технички се интервенирало во 1 случаи а под останато се забележани 10 интервенции.
 
Од ТППЕ- Гевгелија, апелираат граѓаните да ги исчистат оџаците и да извршат проверка на исправноста на електричната инсталација и грејните тела, како би се заштителе од пожар. Покрај тоа, препорачливо е да не се оставаат сијаличките од новогодишните елки да горат преку целата ноќ, внимателно ракување со електричните апарати и да не се користат петарди во затворени простории.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *