ЛУКА ЧУЧАНОВ НА СПИСОКОТ НА СЕЛЕКТОРОТ МИРКОВСКИ ЗА КОШАРКАРСКАТА СЕЛЕКЦИЈА ПОД 14 ГОДИНИ

Владимир Мирковски, селекторот на нашата најмлада машка селекција, стави 25 имиња на поширокиот список на играчи под 14 години кои ќе ги одработат седумдневните подготовки кои ќе се одвиваат во периодот од 8-ми до 15-ти јануари, во 2023 година.
На списокот повторно се најде и младиот играч на КК „Кожув“, Лука Чучанов.
Согласно со плановите на стручниот тим, во салата на СРЦ „Кале“ во Скопје, ќе се тренира по два пати на ден, претпладне од 9.часот, и попладне од 15.30 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *