И ОВАА ГОДИНА НОВОГОДИШЕН ДОЧЕК НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД ВО ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија и оваа година ќе организира новогодишен дочек. Со цел новогодишниот дочек да помине во пријатен амбиент, оние гевгеличани кои ќе се решат да ја дочекаат 2023 година на Градскиот плоштад ќе може да се забавуваат со локални изведувачи. Во програмата, која ќе започне во 20:00 часот, ќе настапат: DJ Milan, Христијан Митровски, Крџев со бенд, Филип Хаџикојчев со бенд, Оливера Станковска и „Лајв бенд“.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *