ГЕВГЕЛИСКОТО АРХИЕРЕЈСКО НАМЕСНИШТВО ОРГАНИЗИРА ХУМАНИТАРЕН БАЗАР „ПОДАРИ РАДОСТ ЗА РОЖДЕСТВО“

Од 15-ти декември до 6-ти јануари, Гевгелиското архиерејско намесништво, со благослов на Митропол Повардарски, господин Агатангел и оваа година организират хуманитарна акција „Подари Радост на Рождество“, за собирање донации во прехрамбени продукти и средства за лична хигиена по повод Новогодишните и Божиќни празници.
 
Поединците и фирмите, своите донации може да ги достават во двата свети храма во Гевгелија и на пунктовите низ гевгелиските маркети.
 
Намесништвото изразува благодарност до сите оние, што до сега се одзваа на повикот за Хуманитарната Акција која е во тек, и на оние кои тоа ќе го сторат наредните денови.
Подготвените пакет – производи ќе бидат поделени на Бадник, на семејствата од социјален ризик, во нашата Гевгелија.
Земете учество во оваа акција за да бидат израдувани што повеќе семејства за Божик !

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *