ГРАДОНАЧАЛНИКОТ САРАМАНДОВ ИМ ПОДЕЛИ НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА НА НАЈМЛАДИТЕ ГЕВГЕЛИЧАНИ

Традиционално, како и пред секоја Нова Година, Градоначалникот на Општина Гевгелија им подели новогодишни пакетчиња на најмладите гевгеличани, со цел и на овој симболичен начин да им ги разубави новогодишните и божиќни празници. 350 новогодишни пакетчиња, донирани од фирмата „Ветеринар“ беа поделени во ООУ „Крсте Мисирков“, ООУ „Владо Кантарџиев“, во Народниот театар, каде беа поделени пакети на децата чии родители се приматели на гарантирана минимална помош, како и на корисниците на Дневниот центар за лица со попреченост.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *