АПОСТОЛОВ И ЕФТИМОВ НОВ ТРЕНЕРСКИ ТАНДЕМ НА КК „КОЖУВ“

WEB Телевизија во живо

По прекинот на соработката со досегашниот тренер Игор Михајловски, во наредниот период Апостоли Апостолов и Илија Ефтимов ќе го водат гевгелискиот кошаркарски прволигаш. 

Прв предизвик за нив ќе биде натпреварот со шампионот МЗТ Скопје кој се игра утре, понеделник, на 12-ти декември во салата 26 Април, со почеток од 18 часот.
 
Прекинот на соработката по одиграни осум кола е со спогодба од двете страни. Во осумте кола, кошаркарите на „Кожув“ под водство на Михајловски имаа остварено три победи.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *