ВО ПОНЕДЕЛНИК И ВТОРНИК, ИЗМЕНЕТ СООБРАЌАЕН РЕЖИМ НА УЛИЦАТА „ИЛИЈА МИОВ“ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Градежната фирма „Жикол“ ги известува граѓаните од општина Гевгелија дека во понеделник и вторник (21 и 22 ноември, 2022) година, поради изведба на градежни зафати за конструкција на атмосферска канализација, на улицата „Илија Миов“, во Гевгелија, ќе има изменет сообраќаен режим.
 
Се апелира до учесниците да го пренасочат сообраќајното движење, согласно наведениот календар на активности:
 
– понеделник (21.11.2022 г.), од 08:00 до 16:00 ч., сообраќајот ќе се одвива по една сообраќајна лента и ќе има повремено блокирање на улицата во два периода од денот- од 09:00 до 11:00 часот и од 13:00 до 15:00 ч.;
 
– вторник (22.11.2022 г.), од 08:00 до 16:00 ч., сообраќајот ќе се одвива по една сообраќајна лента и ќе има повремено блокирање на улицата во два периода од денот- од 09:00 до 11:00 часот и од 13:00 до 15:00 ч.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *