ВО НОВОИЗГРАДЕНАТА СОЦИЈАЛНА ЗГРАДА ИМА 52 СТАНОВИ ОД КОИ 4 СЕ ЗА ЛИЦА СО ТЕЛЕСЕН ИНВАЛИДИТЕТ

Во новоизградената социјална зграда во Гевгелија ќе бидат згрижени најранливите категории на граѓани.
 
Во оваа зграда ќе бидат сместени над двесте граѓани на кои станбеното прашање не им е решено.
 
Конкретно во оваа зграда има 52 станови од кои четири станови се на приземје за лица кои живеат со телесен инвалидитет.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *