ШЕСТ ВОЗАЧИ ОД „МОТОКРОС КЛУБ ГЕВГЕЛИЈА“ ЌЕ НАСТАПАТ ВО БИТОЛА НА МОТОКРОС ШАМПИОНАТОТ НА МАКЕДОНИЈА

Утре, недела, 13 ноември 2022 година, на патеката Смолево – Битола ќе се одржи последниот натпревар од Мотокрос шампионатот на Македонија за 2022 година.
Шест возачи од Мотокрос Клуб Гевгелија ќе се натпреваруваат во 4 различни категории.
 
Во класата МХ1 ќе возат Васко Киров и Саше Трајков, во класата МХ2 Иван Цековски и Марио Поп-Тошев, во класата МХ Димитар Маџунков и во класата МХ85 Огнен Тодоров.
Натпреварот е во оргснизација на МК „Пелистер“ и МФСМА

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *