ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА ОРГАНИЗИРА КУРС ЗА ДЕЦА КОИ САКААТ ДА НАУЧАТ ДА СВИРАТ НА ТАПАНИ

WEB Телевизија во живо

Општина Гевгелија организира курс за деца од 7 до 18 години, кои сакаат да научат да свират на тапани. Часовите ќе се одржуваат во просториите на Пионерски Дом „25 Мај“ во Гевгелија, под менторство на Момчило Делев.
Пријавувањето на заинтресираните деца ќе трае до вторник 29 ноември 2022 година од 08:00 до 15:00 часот на телефонскиот број 071/495-381, кај Момчило Делев.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *