НА 5 НОЕМВРИ 1938 ГОДИНА РОДЕН МИЛОВАН ИЛИЌ-МИНИМАКС, ПОЗНАТ ВОДИТЕЛ КОЈ НАПИША ФАНТАСТИЧНИ АФОРИЗМИ

Не знам дали Европа ќе не прифати, но Африка веќе нè стави на списокот на чекање.
 
Вистинските луѓе на вистинските места. Но, каде да најдете толку затвори?
 
Нашата земја сè повеќе наликува на заедница. Првобитна.
 
Секој не зема како пример. Никој не нè сфаќа сериозно.
 
Да беше жив, Достоевски ќе се определеше за мал бизнис: ќе отвореше фабрика за идиоти.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *