МИЈАЛЧО АНДОНОВСКИ ОД АК „7-МИ НОЕМВРИ“ НАСТАПИ НА ТРКАТА НА 10 КМ “BОRN TO RUN“ ВО КУМАНОВО

Денеска на градскиот плоштад во Куманово, по петти пат се одржаа трките “Born 2 run”, во организација на Центарот за интеркултурен дијалог Куманово, имплементирани со техничка поддршка од Мисијата на ОБСЕ-Скопје и СВР Куманово,поддржани од Општина Куманово. 

На трката учествуваа преку 150 учесници на возраст меѓу 15 и 35 години, кои трчаа на 3 и 10 км. Денешните спортски активности го промовираат духот на соживот и меѓусебна доверба меѓу луѓето, со цел подобрување на мултикултурализмот и меѓуетничкиот дијалог во Куманово.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *