КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА НА ЦРВЕНИОТ КРСТ-ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Акцијата ќе се одржи на ден 30.11.2022 (среда) во периодот од 10 до 16 часот во просториите на Народниот театар.
 
Сите заинтересирани крводарители да се јават на 077 750 120 за да го најават своето учество.
 
Дарувањето крв претставува гест на хуманост и сосема е безбедно. Вашата капка крв може да спаси нечиј живот, затоа ДАРУВАЈТЕ крв и спасете нечиј живот!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *