ЦЕНТАР ЗА СОЦИЈАЛНИ РАБОТИ ГЕВГЕЛИЈА: НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА И Е ПОТРЕБЕН ДОМ ЗА СТАРИ ЛИЦА

WEB Телевизија во живо

Се поизразена е потребата од дневно згрижување на стари лица без семејна грижа, но и институционално згрижување во домови за стари лица каде што би имало прифатливи цени за лицата со ниски пензии. 

Брзиот начин на живот, продолжување на животниот век како резултат на напредокот во медицината, иселувањето на младите брачни парови и поедници во иднина ќе придонесе се поголем број стари лица да имаат потреба од овој вид на згрижување.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *