19-ТА СЕДНИЦА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

КВАРТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ЗА ИЗВРШУВАЊЕ НА БУЏЕТОТ, СОВЕТНИЧКИ ПРАШАЊА.

Советот на Општина Гевгелија, на 25 ноември, 2022 година(петок), ќе ја одржи својата 19-та седница. На седницата, покрај другите точки на днвениот ред, ќе се разгледува Кварталниот извештај за извршување на Буџетот на Општина Гевгелија за 2022 година, Предлог одлуката за утврдување цена на ѓубретарината, Информацијтаа за состојбата со дивите депонии, Информацијата за состојбата со социјалната заштита на населението во Општина Гевгелија.
Како последна, 16-та точка се предвидени Советничките прашања.
Седницата ќе се одржи во Малата сала на Народниот театар- Гевгелија, а ќе започне во 10:00 ч.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *