ВЧЕРА 695 ВОЗАЧИ КАЗНЕТИ ЗА БРЗО ВОЗЕЊЕ, 15 НА ПОДРАЧЈЕТО НА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Сообраќајната полиција вчера казни 695 возачи за брзо возење, од кои 376 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 319 надвор од населено место. Во периодот од 13.00 до 19.00 часот и на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица беше спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената. Притоа, биле констатирани 57 пречекорувања на брзината, од кои 16 на подрачје на Струмица, 15 на подрачје на Гевгелија и по 13 на подрачјата на Радовиш и Валандово. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *