ВАЛЕНТИНА УЗУНОВА СЕДМА НА АТЛЕТСКАТА ТРКА „23 ОКТОМВРИ“ ВО СКОПЈЕ

По повод денот на “Македонската револуционерна борба 23 октомври”,атлетското здружение „23 октомври“ од Скопје вчера ја организираше седмата по ред атлетска трка во парк шумата Гази Баба во Скопје.
 
Истата беше во должина од 10 километри, а стартот и финишот беа пред црквата “Сретение Господово”, во населбата Железара.
 
На оваа интересна трка, меѓу стотината учесници настапи и Валентина Узунова, која овој пат ги бранеше боите на ЗПСК „Кожуф“ и со време од 1 час, 1 минута и 32 секунди го освои солидното 7-мо место.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *