ТРАДИЦИОНАЛНА КРВОДАРИТЕЛСКА АКЦИЈА ВО СОРАБОТКА СО ХОТЕЛ АПОЛОНИЈА

Општинската организација на Црвен крст Гевгелија ја организира традиционалната крводарителска акција во соработка со хотел Аполонија.
Акцијата ќе се реализира на ден 26 октомври 2022 година (среда), во времето од 10 до 16 часот, во просториите на хотел Аполонија.
Дарувајте крв и бидете причината за спас на нечиј живот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *