„МОТОКРОС КЛУБ ГЕВГЕЛИЈА„ УСПЕШНО ГО ЗАВРШИ МАКЕДОНСКИОТ КРОС ШАМПИОНАТ 2022“

На 2 октомври 2022 година, на патеката Орман во Скопје се одржа третата и последна трка од Македонскиот мотокрос шампионат за 2022 година.
Во најсилната класа МХ1, Васко Киров го освои третото место и со тоа си обезбеди бронзен медал за сезона 2022.
Во класата МХ2, Иван Цековски се задоволи со 4 место, додека Марио Поп-Тошев кој правеше две години пауза освои 5 место.
Во класата МХ, Димитар Маџунков направи comeback (МХ2 шампион 2020) после речиси 2 години пауза од натпреварување и без потешкотии го освои второто место.
МОТОКРОС КЛУБ ГЕВГЕЛИЈА уште една сезона покажа дека сме конкурентни на сцената и дека слогата и љубовта према спортот не носат напред!!!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *