КРИСТИЈАН АЛЧИНОВ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛОКАЛНИОТ МЛАДИНСКИ СОВЕТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

WEB Телевизија во живо

Со одржувањето на првата конститутивна седница, официјално започна со работа Локалниот младински совет на Општина Гевгелија. 

Од редовите на членството, во состав на Кристијан Алчинов, Памела Петровска, Атанас Епов, Тијана Ристовска и Георги Петков, беше донесена одлука Кристијан Алчинов да биде претседател, а Тијана Ристовска, заменикпретседателка на локалното младинско тело. 

Исто така, на седницата, беше усвоен и Деловникот за работа. Со ова се создаваат услови ова тело да биде вистинскиот застапник на младинските политики на младите од Општина Гевгелија и да реализираат активности кои ќе го подобрат статусот на младите на локално ниво.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Еден коментар за “КРИСТИЈАН АЛЧИНОВ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ЛОКАЛНИОТ МЛАДИНСКИ СОВЕТ НА ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *