ДЕБАТА ЗА ВТОРИОТ ПОВИК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ НА ПРЕДЛОГ ПРОЕКТИ ОД ИНТЕРЕС НА ГРАЃАНИТЕ И ОПШТИНАТА

Во рамките на проектот ReLOaD 2 (програма за локална демократија – УНДП), кој општина Гевгелија го имплементира, во малата сала на Народниот театар, во четврток, 13 октомври, 2022 година, со почеток од 13 часот ќе биде организирана дебата за Вториот повик за аплицирање на предлог проекти по приоритети и потприоритети за кои треба да продискутираме заедно со вас како Граѓански Организации, со цел успешна изработка и импементирање на проекти од интерес на граѓаните и општината.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *