АТЛЕТИЧАРИ НА АК „7-МИ НОЕМВРИ“ ИМАА УСПЕШЕН НАСТАП НА ЛЕСКОВАЧКИОТ ПОЛУМАРАТОН

Диме Андреев, Мијалчо Андоновски, Мики Петровски, Орце Цветков и Зопрана Иванов, настапија вчера на 21-от Лесковачки полумаратон. 

Организатори на овој натпревар беа градот Лесковац, атлетскиот клуб „Дубочица“ и Комитетот за превенција од болести и зависности и против верски секти.
 
На полумаратонот учество зедоа 285 тркачи од Србија и регионот, а нашите маратонци се пласираа меѓу првите 50 натпреварувачи.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *