20 ГОДИНИ ОД ГОЛОТ НА ШАЌИРИ ПРОТИВ АНГЛИЈА ОД КОРНЕР СО КОЈ ГО ИСПРАТИ ГОЛМАНОТ СИМАН ВО ПЕНЗИЈА

WEB Телевизија во живо

На денешен ден во 2002 година македонската фудбалска репрезентација во Саутемптон го забележа еден од најголемите успеси кога одигра нерешено, 2-2 на гости со Англија, а успехот го зачини неверојатниот гол од корнер на Шаќири.
 
Голот на Шаќири стави и печат на репрезентативната кариера на Симан. Тоа му беше последен настап во репрезентацијата бидејќи после тој корнер селекторот Ериксон направи смена помеѓу стативите ставајќи го Дејвид Џејмс.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *