ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВО НЕДЕЛА, НА 25 СЕПТЕМВРИ, ОСУМЧАСОВЕН ПРЕКИН НА СНАБДУВАЊЕТО СО ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА НА ГРАДОТ ГЕВГЕЛИЈА И НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА МОИН, НОВО КОНСКО И ДЕЛ ОД МРЗЕНЦИ

Според информацијата добиена од ЕВН КЕЦ Гевгелија, Центарот за управување со кризи ги известува жителите на Општина Гевгелија дека поради планирани технички зафати во главната напојна станица во Гевгелија, на ден 25.09.2022 година (Недела) во периодот од 04:00-12:00 часот без напојување со електрична енергија од дистрибутивната мрежа ќе биде градот Гевгелија, околните индустриски корисници, како и населените места Моин, Ново Конско и дел од Мрзенци. Исто така можни се и кратки прекини после 12:00 часот кај сите корисници до некаде околу 13:00 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.