ВЕЧЕР НА ПОЕЗИЈА И АФОРИЗАМ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Во малата сала на Народниот театар во Гевгелија во организација на библиотеката „Гоце Делчев“ – Гевгелија се одржа Вечер на поезија и афоризам.
На настанот поделен во два дела учествуваа поетите и афористичари од Гевгелија, Велес, Струмица и Штип.
 
Публиката, љубители на убавиот пишан збор, со уживање ги проследи настапите на: Стефчо Стефанов, Олгица Ќурчиева, Кирил Кангов, Пепи Стамков и Димитар Арнаудов од Гевгелија, Љупка Цветанова од Штип, Лили Арсова, Атанас Крлевски и Јасмина Горгиева од Велес, како и Ацо Георгиев, Марија Брндевска и Ристо Филчевски од Струмица.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *