ОД 15 СЕПТЕМВРИ ВО ДОМОТ НА КУЛТУРАТА ЌЕ ЗАПОЧНАТ СО РАБОТА ЕДУКАТИВНИТЕ СЕКЦИИ ЗА ДЕЦА

WEB Телевизија во живо

Од 15 септември, 2022 година, започнуваат со работа: Ликовната работилница, Литературниот клуб, Драмската секција за деца и Школата за гитара при ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија.
 
Домот на културата и Општина Гевгелија ги повикувааат сите заинтересирани дечиња кои сакаат да членуваат во некои од едукативните курсеви, да се обратат преку Фејсбук-страната на ЈОУ Дом на култура „Македонија“- Гевгелија или директно во просториите на Народниот театар, следните работни денови до 15 септември, во периодот од 08:00 до 15:00 часот.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *