НА ДЕНЕШЕН ДЕН УМРЕ ЛЕГЕНДАРНИОТ ГИТАРИСТ ЏИМИ ХЕНДРИКС.

WEB Телевизија во живо

На 18-ти септември 1970 година, Џими Хендрикс беше прогласен за мртов при пристигнувањето во болницата Сент Мери Абот во Лондон на 27-годишна возраст откако се задушил од сопственото повраќање. Хендрикс оставил порака
„Ми треба помош лош човеку“, која ја оставил на неговите менаџери кои го побарале на телефон порано истата вечер. Гласини и теории на заговор се појавија околу смртта на Хендрикс. Ерик Бардон тврдеше дека Џими извршил самоубиство, но тоа е во спротивност со извештаите дека тој бил во добра психичка состајба.
 
Во 2009 година, поранешен член на придружната група на Енималс објави книга во која се тврди дека менаџерот на Џими му признал дека го организирал убиството на Хендрикс, бидејќи гитаристот сакал да го прекине договорот со него.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *