ДОАЃА ЗИМАТА – ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ ВО СЛОВЕНИЈА

Во Словенија падна снег, а температурата на воздухот е минус четири степени Целзиусови, јави meteo.si.
 
Според снимките од Кредарица во северозападна Словенија, поголемо количество снег се задржува на земја.

Како што е објавено, снегот се уште паѓа, а северен ветер дува со брзина од 37 километри на час.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *