АНДРЕЈ МИЛКОВСКИ ПРВ ВО КЛАСАТА Е2 НА МОТО ТРКАТА „ЗАБЕЛ“ ВО СТАРО НАГОРИЧАНЕ

WEB Телевизија во живо

Викендов, на 28 август на патеката Забел во Општина Старо Нагоричане, во близина на Црквата “Пресвета Богородица” се возеше втората трка од ЕНДУРО шампионатот на Македонија.
Андреј Милковски, возејќи за тимот на Ендуро тим Водно, во категоријата Е2 го освои првотп место без казнени поени, додека Иван Цековски, возејки за Мото крос клуб Гевгелија, во категоријата Е1 се пласираше на третото место.
 
Оваа трка која традиционално се одржува со поддршка на локалната власт има што да понуди во поглед на содржина, а на неа овој пат учествуваа над 25 возачи од Македонија.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *