ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

ВОЛОНТЕРИТЕ НА ЦРВЕНИОТ КРСТ ВО АКЦИЈА ЗА ТУРИСТИЧКА ПРОМОЦИЈА НА ГЕВГЕЛИЈА – SPICE UP THE JOURNEY

Волонтерите од Клубот на млади при ООЦК Гевгелија се приклучија кон активностите на Општина Гевгелија за промоција на туризмот во нашиот град.
 
Минатата недела, волонтерите во необична комбинација на опрема од Црвен крст и маици со новото туристичко лого на градот, преку поделба на инфо-материјали ги запознаа граѓаните и туристите со можностите и убавината која ја нуди Гевгелија, а воедно и со активностите на Црвениот крст.
Акцијата со цел промоција на автентичноста на градот поддржана од Црвен крст Гевгелија продолжува до крајот на летото.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.