ОД 25 АВГУСТ, ПРВ УПИСЕН РОК НА УНИВЕРЗИТЕТОТ “ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ”

WEB Телевизија во живо

Првиот уписен рок на Универзитетот “Гоце Делчев“ од Штип е на 25, 26, 29 и 30 август, но веќе е отворен системот за електронско аплицирање.
 
Слободни места на УГД има за 2202 редовни студенти, во квотата со кофинансирање 913 и вонредни 755, или вкупно на 12 факултети и 3 академии 3870 слободни места предвидени со Конкурсот.
 
На Факултетот за туризам и бизнис логистика во Гевгелија, предвидени се 10 редовни места за туризам и угостителство, додека за бизнис логистика има место за 15 редовни и 5 вонредни студенти.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *