ТВ НОВА 12

Вести во Гевгелија и пошироко

НА 16-ТИ АВГУСТ ВТОРО ЛАРВИЦИДНО ПРСКАЊЕ ПРОТИВ КОМАРЦИ ВО ОПШТИНА ГЕВГЕЛИЈА

Во рамките на годинашниот третман против комарци, кој Југоисточниот плански регион го спроведува на подрачјата на десетте општини од ЈИРП, во општина Гевгелија, како и во општините: Валандово, Дојран, Богданци, Радовиш и Конче, на 16 август, 2022 година, во периодот помеѓу 09:00-16:00 часот, ќе биде извршена втората теристичка ларвицидна дезинсекција.
 
Се информираат сопствениците на пчелните семејства да преземаат соодветни мерки за заштита, односно да ги затворат пред извршувањето на ларвицидното прскање во најавениот период.

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.