КРАТКОТРАЈНО НЕВРЕМЕ СО ГРАД ПОПЛАДНЕВО ЈА ЗАФАТИ ГЕВГЕЛИЈА, НАВРНАА 14 ЛИТРИ ДОЖД

WEB Телевизија во живо

Гевгелија попладнево беше зафатена од краткотрајно невреме проследено со силни електрични празнења, град и силен ветар. 
 
Како што не информираа од Метереолошката станица во Гевгелија, за дваесеттина минути, колку што траеше невремето, наврнале дури 14 литри дожд на метар квадратен. Засега нема информации за предизвикани штети од ова невреме.
 
Од УХМР и претходно предупредуваа за опасност од слични појави во различни делови од земјава, почнувајќи од денес па во наредните неколку денови, особено во попладневните часови

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *