КАДЕТСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ВО РАКОМЕТ ЌЕ ПОДЕЛАТ ПРЕМИЈА ОД 700.000 ДЕНАРИ.

WEB Телевизија во живо

По враќањето од Летонија, каде го освоија првото место, Македонските кадетски репрезентативци во ракомет и стручниот штаб беа примени од раководството на РФМ.
 
Претседателот на Ракометната федерација, Живко Мукаетов и неговите соработници, откако ги поздравија сите и им честитаа за постигнатиот успех, им ветија дека младите ракометари ќе поделат премијата од 700.000 денари,
Кадетите со триумфот во финалето обезбедија место на младинското ЕП 2024 година и на кадетското СП 2023 година.Да потсетиме дека дел од оваа квалитетна кадетска репрезентација на Македонија беа и браќата Тодор и Димитар Узунчеви од Гевгелија, како и Антонио Николоски од Богданци,

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *