ГИТАРИЈАДА „100ЈАКОВО ФЕСТ 2022“

WEB Телевизија во живо

На 26-ти и 27-ми август, во Стојаково ќе се одржи 6 тата по ред традиционална Рок манифестација Гитаријада „100Јаково фест 2022“ во Кафе Бар “Џик”. 
После две години пауза на сцената ќе ве забавуваат повеќе бендови од Македонија ( Стојаково, Скопје, Кавадарци, Кочани) чија цел ќе биде заедничка, зачувување на рок културата, и секако добра забава
 
ПРОГРАМА:
 
Петок (26.08)
1.Maestro Brzi 2. Solo izvedba – lokalno 3. Brokedown Band – Kavadarci 4. Ashborn – Skopje
 
Сабота (27.08)
1.Diva dance 2. Solo izvedba – lokalno 3. Endemski Vid – Kavadarci 4. Blue Balls – Kocani
 
Почетокот на двете вечери е во 21 часот, а влезот е слободен!
Ве очекуваме во што поголем број, а за останатото ќе се погрижиме ние!!! , велат од организацијата.
Rock ‘n’ roll never dies!

Бесплатно преземање е дозволено со задолжително цитирање на медиумот и хиперлинк до оригиналната содржина на tvnova12.mk.

За сите споделени фотографии (графики), ТВ Нова 12 има екслузивно право да ги користи или истите се превземени од социјалните медиуми, запазувајки го кодексот на "фер употреба" - корисни за општеството (ТВ НОВА 12 има за цел да информира и известува и употребата на фотографиите (графиките) е исклучливо за некомерцијални цели).
Доколку, материјата на фотографиите (графиките): навредува, нарушува углед, или негативно отсликува состојба, или не е запазено авторското право Ве молиме контактирајте не, за да соодветно реагираме!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *